دات نت نیوک

 

 

 

طبق بررسی‌های به عمل آمده اكثر هدایای تبلیغاتی، به مشتریان عمده اهدا می‌‌شوند، سپس نوبت به كارفرمایان می‌‌رسد و آنگاه به مشتریان موفق.
علل هدیه دادن متفاوت است و طیفی از <تشكر از مشتریان قدیمی> تا <تشكر از یك كارمند> را كه تعطیلات آخر هفته‌اش را به مرخصی نرفته و كاركرده در بر می‌‌گیرد. البته یك دلیل ثابت برای هدیه دادن وجود دارد: تقویت روابط شخصی بین هدیه‌دهنده و هدیه‌گیرنده.

انگیزه‌ها در هدیه دادن‌ها متفاوت است به‌خصوص از این نظر كه آیا هیچ پیش‌شرطی در هدیه دادن نهفته است یا خیر. این امر به‌خصوص باید در نظر گرفته شود كه آیا هیچ نشانه‌ای از تبلیغ در آن هست یا نه. البته نباید گمان كرد كه بحث الان در این چارچوب است كه نباید هیچ نفعی از هدیه دادن حاصل شود. برای برخی از شركت‌ها هدیه دادن بخشی از استراتژی بازاریابی است.


اگرچه هیچ مدرك مشخصی در این زمینه وجود ندارد كه به شما اطمینان بدهد كه هدایای تبلیغاتی قطعاً بازده‌ای برای شما خواهند داشت، اما به هر حال انجمن بین‌المللی محصولات تبلیغاتی پژوهش‌های مستمری را در زمینه روابط هدیه‌دهندگان و هدیه‌گیرندگان انجام می‌‌دهد كه یافته‌های یكی از آن‌ها حاكی از این است كه آنان كه هدیه می‌‌دهند در مقایسه با شركت‌هایی كه هدیه نمی‌‌دهند دو برابر شانس تماس گرفتن از طرف هدیه‌گیرندگان را دارند.

حتی اگر شركت شما دارای  بخش پژوهشی نیست،‌ این دلیل نمی‌‌شود كه استراتژی بازاریابی نداشته باشید. هدیه دادن به شیوه صحیح می‌‌تواند به ایجاد مناسبات خوب بینجامد و حكم خون را در زندگی اقتصادی شما داشته باشد.

انتخاب هدیه ی مناسب برای تمام شرکتها امری بسیار مهم است که ما می توانیم در این زمینه شما را همراهی کنیم

 

 

امتیاز به مقاله :
  • تاریخ : 26 شهریور 1396
  • زمان : 16:07
  • دسته بندی : پیشنهاد
  • بازدید : 1237
  • امتیاز : Article Rating