دات نت نیوک

 

رجیستر

رجیستر، علامتی معمولاً به شکل بعلاوه یا ضربدر است که درون یک دایره یا چهار ضلعی قرار می گیرد. اما اصولاً هر خط نازکی که چهار رنگ باشد (در کار چهار رنگ ) را می توان به عنوان رجیستر، جهت کنترل روی هم خوردگی رنگ ها استفاده کرد. رجیستر در هنگام چاپ به چاپچی کمک می کند تا روی هم خوردگی رنگ ها را با دقت و با استفاده از لوپ (در واقع یک ذره بین با دقت حداقل 8 برابر است که می توان با آن ترام رنگ های مختلف را مشاهده کرد.) کنترل کند. چاپچی ماهر قادر است بدون استفاده از رجیستر و از روی تصاویر چاپ شده نیز این مسئله را کنترل نماید. اما وجود رجیستر کار را سریع تر و دقیق تر خواهد کرد. (همیشه این قضیه صحت ندارد. گاهی ممکن است به دلایل مختلف، رجیسترها روی هم بخورند، اما کار تنظیم نباشد. همچنین در کارهای دورو و عدم وجود رجیستر، گاهی میزان کردن دو طرف بسیار مشکل است.)

زیاد بودن ضخامت رجیستر دقت در کنترل را کم می کند، همچنین نازکی بیش از حد نیز طوری که در چاپ کم رنگ باشد باعث سختی کنترل می شود.

پیشنهاد می شود که ضخامت رجیسترها را حدود 1/0 میلی متر بگیرید تا هم نازک و هم قابل دیدن باشد.

رجیسترها بایستی دارای چهار رنگ (در کار چهار رنگ) با درصد 100 از هر رنگ باشد (C=100   M=100    Y= 100   K=100)  و در کنارها و چهار طرف کار روی سند قرار گیرند. هرچه کار بزرگ تر باشد، بایستی از رجیسترهای بیشتری استفاده کرد تا هنگام چاپ تمامی گوشه ها و روی هم خوردگی رنگ ها را بتوان کنترل کرد.

امتیاز به مقاله :
  • تاریخ : 29 مهر 1397
  • زمان : 11:00
  • دسته بندی : طراحی, چاپ
  • بازدید : 1933
  • امتیاز : Article Rating